Sănătate prin prietenie

In perioadele 01.04.-30.04.2016 și 01.11-30.01.2017 Club Rotary Campia Turzii demareaza proiectul ”Sanatate prin prietenie”. Astfel cu ajutorul prietenilor de la Club Rotary Campeni-Abrud “Floare de Colt “ s-a pus la dispozitie o unitatea medicală mobila, pe un autovehicul de teren, pentru asigurarea unui consult medical general(ecograf, EKG, pulsoximetru, generator de oxigen, audiometru, dermatoscop, glucometru, oftalmoscop, otoscop etc).

Prin acest proiect Rotary Club Campia Turzii îşi propune să ofere consultaţii medicale gratuite populaţiei din comunităţile izolate aflate în aria municipiului Campia Turzii, cu acces limitat la servicii medicale minimale.

Acest Proiect a debutat Sambata 02.04.2016 in comuna Triteni unde s-au consultat peste 30 de pacienti.

In saptamaniile viitoare caravana se va deplasa in comunele Calarasi si Ceanu Mare urmand ca din toamna sa reluam proiectul si in alte localitati cu acces limitat la servicii medicale.

Presedinte Club Rotary Campia Turzii

Bondor Laurentiu